▷ Domenų Registracija | scopri.lt
8 662 92616

Kas yra domeno vardas?

Domeno vardas yra jūsų svetainės adresas, kurį žmonės įveda į naršyklės URL juostą, kad apsilankytų jūsų svetainėje. Paprastas pavyzdys: jei jūsų svetainė būtų namas, jūsų domeno vardas bus jo adresas.

Kodėl reikalingas domenas?

Internete jūsų domeno vardas yra jūsų unikali tapatybė. Bet kuris asmuo, verslas ar organizacija, kuri turi ryšiu su internetu, turėtų investuoti į domeno vardą. Turint savo domeno vardą, svetainę ir el. pašto adresą Jūs ir Jūsų verslas tampa profesionalesniais. Domeno vardas yra svarbus norint apsaugoti autorines teises ir prekės ženklus, taip pat didinti patikimumą, prekės ženklo žinomumą, lengvinti Jūsų įmonės suradimą paieškos sistemose.

Kiek domenas kainuoja?

Jūs galite nusipirkti visiškai naują domeno vardą arba jau užregistruotą. Nauji domenai kainuos apie 5–15 eurų per metus, priklausomai nuo registratoriaus ir ALD (aukščiausio lygio domenas).

Kas yra domeno karantinas?

Jeigu domeno savininkas jo neapmoką, domenas nustoja veikti ir 30 dienų laikotarpiui yra patalpinamas į laikina karantiną. Kol domenas yra karantine, jis gali būti atkurtas domeno savininko. Po 30 dienų domenas yra pašalinamas iš karantino ir gali būti registruojamas laisva valia bet kurio asmens ar įmonės.

Domenu plėtiniai

Domeno plėtiniai, taip pat žinomi kaip aukščiausio lygio domenai arba ALD, yra priesaga arba paskutinė domeno vardo dalis – raidės, kurios po taško, esančio dešinėje nuo bet kurio domeno vardo. Įmonei dirbančiai vien Lietuvos rinkoje pakanka .lt, dirbant Europoje – .eu, o pasaulyje – .com domeno galūnės.Parašykite mums!