▷ Atgal į mokyklą – Google Analytics sertifikavimas | scopri.lt
8 662 92616

2013.06.19 admin

Atgal į mokyklą – Google Analytics sertifikavimas

Praeitą ir šią savaitę ruošiausi ir sėkmingai išlaikiau Google Analytics sertifikatą. Gautomis naujomis žiniomis ir įžvalgomis norėjau pasidalinti ir su Jumis.

Pasijaučiau kaip universitete

Seniai laikiau kokį nors testą. Paskutinius ~4 metus mokausi daug, bet niekada nereikėjo atsiskaitinėti už įgautas žinias. O čia testas – kaip senais universiteto laikais.

Ar buvo verta investuoti laiką ir 50$?

Vienareikšmiškai – TAIP. Nors Google Analytics jau naudojuosi labai daug metų, bet po testo galiu teigti, kad pagilinau žinias. Sužinojau keletą naujų būdų svetainės auditorijai tirti: juos galėsiu panaudoti pats ir rekomenduoti klientams.

Kada šiuos testus perims mokymo įstaigos?

Žinant dabartinę mokymo įstaigų raidą ir tai, kiek jos atsilieka nuo realios rinkos, mano nuomone, tokio pobūdžio testų jos arba neperims niekada, arba perims tada, kai šiomis sistemomis jau niekas nesinaudos. Gaila, kad to nemoko universitetai, nes jei mokytų, studentus paruoštų realiam darbui, o ne aiškintų apie pasenusias technologijas.

Sertifikuotų asmenų Lietuvoje – tik 16

Stipriai nustebino toks mažas susidomėjusių asmenų skaičius Lietuvoje. Pasirodo, mūsų šalyje šį sertifikatą turi tik 16 asmenų. Šis skaičius – gyvas pavyzdys to, kad dauguma Lietuvos verslų dar neišmoko analizuoti svetainės srautų ir orientuojasi tik į vartotojų pritraukimą, bet ne į svetainės kokybės gerinimą.

Kaip patikrinti sertifikatus/partnerius?

Norint išsirinkti sertifikuotą asmenį, reikėtų užeiti į Search for Qualified Individuals. Norint patikrinti, ar įmonė, kuri teikia paslaugas, yra Google parneris – į https://www.google.com/partners/#a_search.

Ir štai kaip atrodo mano šviežias sertifikatas:

Google Analytics sertifikuotas partneris

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *Parašykite mums!