▷ Kas yra SEO tekstai? | scopri.lt
8 662 92616

2012.12.03 admin

Kas yra SEO tekstai?

SEO optimizacijoje vienai svarbiausių elementų – tai SEO tekstai. Šiame straipsnyje pasigilinsime, kaip rašyti kokybišką SEO tekstą.

Kokia turėtų būti SEO teksto apimtis?

Daugelis naudoja 250 – 350 žodžių viename SEO tekste. Tai gražus straipsnio apimties vidurkis ne tik dėl SEO optimizacijos, bet ir dėl vartotojų. Tokios apimties tekstas nėra trumpas, tačiau jo negalima vadinti ir ilgu. Rašant konkrečiai ir aiškiai, visada galima sutilpti į 250 – 350 žodžių tekstą. Iš praktikos galiu pasakyti, kad ir žymiai didesni tekstai yra vertinami gerai, ypač jei turinys kokybiškas.

Kaip turi būti išdėliojami raktažodžiai tekste?

Šis klausimas vienas populiariausių internetinėje erdvėje ir dėl to vyksta aršios diskusijos. Aš statistiškai naudoju 0,2 – 2.0 % raktažodžių tekste. Bet ši taisyklė taikoma taip pat ne tik dėl SEO optimizacijos. Naudojant daugiau nei 2 % raktažodžių, pats tekstas skamba keistai ir nenatūraliai, skaitantysis gali paklausti: „kodėl tu vis kartoji …?“. Kas nenatūralu –  SEO netinka.

Ar reikia vadovautis techninėmis savybėmis?

Pateiktos techninės savybės yra tokios abstrakčios, kad dažniausiu atveju net nereikia kreipti į jas dėmesio. Kelis kartus nusprendžiau jomis nesivadovauti, o tiesiog koncentruotis į gero turinio rašymą. Žinote, kas išėjo? Parašiau penkis straipsnius, o, patikrinęs apimtį ir raktažodžius, kiekvienu atveju įtilpau į šiuos rėmus: raktažodžių pasiskirstymas tekste – 0,2 – 2 %, SEO teksto apimtis – 250 – 350 žodžių. Šios taisyklės turiniui yra universalios.

Svarbiausia SEO savybė – ne techniniai ypatumai, o kokybė. Taigi koncentruokitės tik į kokybę, ir tekstas paieškos bus gerai vertinamas savaime. Tai, ką vertina vartotojai, neliks nepastebėta ir Google paieškos.

 

P.S. Šio straipsnio parametrai (be P.S.):

  • raktažodžių pasiskirstymas – 0,4%;
  • raktažodžių skaičius – 1;
  • teksto apimtis – 253 žodžių.

Kad nereiktų skaičiuoti rankutėmis, aš naudoju: Article Analyzer.

Žymos : , , , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *Parašykite mums!