▷ Facebook reklama – mada ar būtinybė? | scopri.lt
8 662 92616

2012.12.31 admin

Facebook reklama – mada ar būtinybė?

Atsiradus ir išpopuliarėjus Facebook’ui, prasidėjo ir masinė Facebook’o integracija svetainėse – visi tapo socialūs. Ar tai būtinybė verslui, o gal tik laikina mada? Mados ateina ir praeina, lieka tik seni, laiko patikrinti metodai. Taigi ar verta investuoti į Facebook’o reklamą?

Kodėl socialiniai tinklai ir kodėl jie tokie populiarūs?

Yra toks posakis: „viskas, kas nauja – tai užmiršta sena“. Visi teigia, kad Facebook’as pakeitė žmonių gyvenimus, nes per jį daugelis išmoko bendrauti kitaip. Facebook’as nieko stebuklingo nesukūrė, tik padarė bendravimą lengvesnį ir sumažino barjerus. Užmiršta sena yra tai, kad žmogus iš prigimties nori bendrauti ir būti socialus, o nauja – kad bendrauti galime kitokiu būdu, naudodami kitokias priemones.

Ar apsimoka investuoti į madą

Reklama turi būti ten, kur yra vartotojas. Jeigu vartotojai naudojasi Facebook’u, verslui taip pat reikia ten būti. Tai nėra būtinybė ir visa tai yra laikina. Tačiau dažnu atveju su tokiomis madomis atsiranda įmonių, kurios naudoja vieną vienintelį reklamos kanalą. Tai klaida, nes tokie socialiniai tinklai kaip Facebook’as greitai užsidega, bet greit ir užgęsta. Nenoriu pasakyti, kad šis projektas greitai bankrutuos (norėčiau palinkėti didelės sėkmės jo kūrėjams), bet statistika rodo, kad socialiniai tinklai gyvuoja ribotą laiką. Dar nesenai populiariausias socialinis tinklas buvo one.lt, šiandien – jau Facebook’as, po kelerių metų bus dar kitas… Bet kol populiarus šis tinklas, jį galima ir reikėtų išnaudoti kaip priemonę reklamai. Reklama stengiasi būti kuo arčiau vartotojo, o artimesnio santykio su visais klientais kitur, ne Facebook’e, kol kas nelabai rasite. Teisingai išnaudojant Facebook reklamą, ji tampa tikrai naudinga ir naši.

Nesivaikykite madų, bet būkite ten, kur yra Jūsų vartotojas. Esant šalia vartotojo, pasakojant apie savo prekę/paslaugą, visada atsiras ir klausytojų. Jūsų klausytojas – potencialus pirkėjas.

Žymos : , , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *Parašykite mums!