▷ Įsigaliojo „Google“ draudimas reklamuoti kriptovaliutas | scopri.lt
8 662 92616

2018.04.15 ignas

Įsigaliojo „Google“ draudimas reklamuoti kriptovaliutas

„Google“ pranešė, kad nuo birželio mėnesio uždraus visas kriptovaliutų bei su jomis susijusio turinio reklamas.

Pagal naująją tvarką uždraudžiama visa nereguliuojamo spekuliatyvaus turto reklama.
Viso „Google“ skaičiuoja, kad pernai 2017 metais dėl taisyklių pažeidimų pašalino 3,2 mlrd. reklamų, o tai yra beveik dvigubai daugiau nei 2016-aisiais.

Ankčiau „Facebook“ visas reklamas, susijusias su kriptovaliutomis ir išankstiniais kriptovaliutų siūlymais (ICO) uždraudė dar sausio mėnesį.

Nustatytą draudimą „Facebook“ pritaikė visose savo platformose, įskaitant „Facebook“, „Audience Network“ ir „Instagram“.

Nors ICO reklama „Google“ platformose bus draudžiama, bet ateityje planuojamas lincencijavimas tam tikrais atvejais. Numatoma, kad antroje 2018 m. pusėje galimai reklama bus leidžiama tose šalyse, kurios ICO bus reglamentavusios.

Preliminariai tai galėtų būti Šveicarija, Pietų Korėja, gal ir Baltarusija, nes ten priiminėjami šią sritį reglamentuojantys įstatymai.

 

Lietuva tarp kandidačių

Specialistų vertinimu, tarp šių šalių galėtų atsidurti ir Lietuva, įvertinant tai, kad Lietuva sugebėjo tapti trečia pasaulyje pagal per ICO surinktus pinigus. Jei Lietuva susitvarkys savo teisinę bazę, tikėtina  Lietuva pritrauktų  didelį kiekį projektų – tai  galimybė Lietuvai būti regioniniu finansinių technologijų centru.

Mūsų šalis netrukus gali tapti viena pirmųjų valstybių, turinčių detalų pagrindinių su kriptovaliutomis susijusių veiklų apmokestinimo reglamentavimą.

Valstybinė mokesčių inspekcija viešai konsultacijai su visuomene yra paskelbusi su Finansų ministerija preliminariai suderintus naujus mokesčių įstatymų komentarus, susijusius su kriptovaliutomis ir ICO.

Savo laiku Lietuvos bankas, oficialiai nereguliuojantis kriptovaliutų, kaip ir Google bei Facebook pakilo į kovą su viešų kriptovaliutų siūlymų reklama, kurią paprastai užsako lėšas savo projektų vystymui renkantys startuoliai.

 

Reklamos įstatymas draudžia reklamuoti teisės aktų reikalavimus neatitinkančią veiklą, o vertybinių popierių požymių turinčių kriptovaliutų reklamavimasis be Lietuvos banko patvirtinto vertybinių popierių leidimo reklamai ir gali būti pripažintas tokiu pažeidimu.Parašykite mums!