▷ Kokia įtaką SEO rezultatams turi svetainės krovimosi greitis? | scopri.lt
8 662 92616

2013.02.27 admin

Kokia įtaką SEO rezultatams turi svetainės krovimosi greitis?

Keldami informaciją į savo svetaines, kartais nė nepastebime, kaip jos apkraunamos nereikalinga informacija ir tampa lėtos. Ar SEO rezultatams turi įtakos svetainės krovimosi greitis? Kaip elgiasi vartotojai esant skirtingam svetainės krovimosi greičiui? Oficialiame Google pranešime teigiama, kad svetainės greitis labai svarbus ne tik paieškos rezultatams, bet ir patiems vartotojams. Bet kaip tai atrodo praktikoje?

Atlikus vartotojų elgsenos tyrimus buvo padaryta išvada, kad per 5 sekundes vartotoją reikia “papirkti”, ir tik tada jis joje gali pradėti naršyti. O jeigu po 5 sekundžių svetainė tik užsikrauna, dažnas vartotojas jau būna išjungęs naršyklės langą. Taigi šiuo atžvilgiu greitis itin svarbus.

Kaip pagerinti krovimosi laiką?

  • nuomokitės serverį, esantį kuo arčiau vartotojo. Jei svetainė pritaikyta Lietuvos rinkai – nuomokite serverį iš Lietuvos (tas pats galioja ir domenui);
  • nenaudokite didelės raiškos nuotraukų. Kompiuterinės įrangos raiška labai maža, palyginus su spauda, taigi į tinklalapį kelkite kuo mažesnės raiškos nuotraukas;
  • teisingai pasirinkite nuotraukų formatus. Šiuo metu populiariausi PNG ir JPG formatai;
  • jei įmanoma, nenaudokite failų iš kitų serverių. Kiekviena nauja užklausa į kitą serverį užtrunka labai ilgai, o jeigu jis dar laikinai nepasiekiamas, problemų ženkliai padaugėja;
  • naudokitės puslapiavimu. Nekurkite didelių galerijų ar tekstų viename puslapyje;
  • viską atlikote teisingai, bet svetainė vis tiek veikia lėtai? Konsultuokitės su programuotoju – jis tikrai žinos, ką dar galima patobulinti.

Įrankiai svetainės greičiui didinti ir jų nauda

Esu daręs bandymą su WordPress platformos moduliu “WP Super Cache”. Šis modulis ženkliai padidina svetainės užkrovimo laiką. Iš pradžių maniau, kad tai puikus modulis, nes jis pagerina vartotojo naršymą, bet, ilgiau pasinaudojęs moduliu pamačiau tik minusus:

  • kad ir kaip modulis sumažintų svetainės krovimosi laiką, tai vartotojui nepastebimos milisekundės, kurios matosi tik stebint krovimąsi su įvairiais įrankiais;
  • SEO rezultatai visiškai nekito pradėjus naudoti šį modulį;
  • redaguojant puslapį ar atliekant pakeitimus svetainėje, visada reikėdavo išjunginėti modulį, nes kyla daug problemų stebint pasikeitimus.

Vieną dieną išjungęs, tik po keleto mėnesių pastebėjau, kad šis modulis neįjungtas. Patikrinau visus rezultatus ir statistiką – nieko. Taigi iki šiol nenaudoju šio modulio. Žinoma, mano svetainė užsikraunama per mažiau nei 1 sekundę. Tačiau jei ji krautųsi 5 sekundes ar ilgiau, minėtasis modulis galėtų būti gyvybiškai svarbus.

Dabar į svetainės greitį visada žiūriu iš vartotojo pusės, o ne vertinu pagal techninis parametrus. Tai geriausias testas: jei naršant tenka luktelėti, reiškia, vartotojas nepatenkintas, o jei viskas sklandžiai veikia – viskas tvarkoje.

Žymos : , , , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *



Parašykite mums!