▷ Sitemap – svetainės žemėlapis. Kokia jo nauda? | scopri.lt
8 662 92616

2012.12.17 admin

Sitemap – svetainės žemėlapis. Kokia jo nauda?

svetaines zemelapis

Pasitaiko atvejų, kad klientai svetainėje būtinai reikalauja svetainės žemėlapio, nes kažkur girdėjo, kad tai teigiamai vertina Google paieškos sistema. Ar tai tiesa?

Pirma reikėtų atskirti kas yra svetainės žemėlapis. Jų yra dvi rūšys:

  • svetainės žemėlapis vartotojui
  • sitemap.xml paieškos sistemoms

Svetainės žemėlapis vartotojui

Tai vienas iš internetinės svetainės vartotojui prieinamų puslapių, kuriame atvaizduojama visa svetainės struktūra su nuorodomis. Šio žemėlapio paskirtis – vartotojui palengvinti navigaciją svetainėje, aiškiai parodyti svetainės struktūrą.

sitemaps.xml paieškos sistemoms

Šis svetainės žemėlapis yra skirtas paieškos sistemoms, kad jos lengviau aptiktų svetainės turinį. Kai atliekama vidinė svetainės optimizacija, esant techninėms galimybėms įdedamas ir sitemaps.xml. Jame XML formatu išvardintos visos svetainės vidinės nuorodos. Esant poreikiui, svetainėje galima prirašyti nuorodos atnaujinimo dažnumą ir prioritetą.

Ar daug pliusų sitemaps.xml prideda  prie SEO?

Nors Google rekomenduoja įkelti sitemaps.xml, bet praktikoje esu pastebėjęs, kad šį svetainės žemėlapį įkėlus tvarkingoje svetainėje niekas nepasikeitė. Žinoma, man žinomos situacijos tik tokiose svetainėse, kuriose Google be jokių klaidų indeksuoja visus puslapius.

Ar daug pliusų prie SEO prideda svetainės žemėlapis vartotojui?

Iš pačio pavadinimo galime teigti, kad šis svetainės žemėlapis skirtas vartotojui. Bet, kita vertus, Google juk mėgsta tas svetaines, kurios patinka vartotojams. Ši funkcija vartotojui sukuria pridedamąją vertę, nes, kilus neaiškumams, peržiūrėję svetainės žemėlapį, geriau suvokiame ir jos struktūrą.

Jeigu yra galimybė, visada įkeliu abu svetainės žemėlapio variantus. Svetainės žemėlapiai padaro tinklalapį patogesnį. O, norint sukurti kokybišką svetainę, reikia išnaudoti visas galimybes.

Žymos : , , , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *Parašykite mums!