▷ Svetinės navigacija – kaip išsirinkti sau tinkamą? | scopri.lt
8 662 92616

2013.05.08 admin

Svetinės navigacija – kaip išsirinkti sau tinkamą?

Svetainės navigacija yra būtina norint, kad vartotojas surastų reikiamą informaciją. Sukurti svetainės maketą kūrybiškumui nėra ribų. Bet ar kada pagalvojote, kodėl dažniausia meniu punktai būna viršuje ar kairėje?

 

Kada pasirinkti meniu kairėje, o kada viršuje

Daugiausia dėmesio interneto vartotojai sutelkia į kairįjį viršutinį ekrano kampą. Taip yra todėl, kad mes skaitome iš kairės į dešinę ir iš viršaus žemyn. Renkantis svetainės navigaciją viršuje, ji yra riboto dydžio, taigi jei Jūsų svetainės meniu punktai telpa – rinkitės šį būdą. Jei meniu punktų yra daugiau, meniu kurkite kairėje.

Grupuokite meniu punktus

Jei turite mažiau nei septynis meniu punktus, viskas tvarkoje. Bet jeigu turite daugiau nei septynis, pagalvokite, kaip juos galėtumėte sugrupuoti. Vartotojo akis geriausiai mato iki penkių meniu punktų, kai jų virš septynių, vartotojui sunku išlaikyti dėmesį, todėl dėl šių priežasčių jam reikia padėti. Atkreipkite dėmesį į įvairias kompiuteryje turimas programas. Jų navigacija suskaidyta, kad būtų lengviau rasti norimą punktą. Programinės įrangos kūrėjai jau senai taiko šį principą, taigi kodėl jo nepanaudojus ir savo svetainėje?

Naudokite paiešką priekyje

Jeigu turite labai daug prekių ir dažnas vartotojas ieško ne prekių grupės, o konkrečios prekės, sukurkite paieškos laukelį. Rekomenduočiau prekių paiešką iškelti į priekį. Dažna lietuviškų svetainių problema – paieška neveikia taip, kaip reikia. Ji turi rodyti rezultatus ir su klaidomis įrašytoms frazėms. Tokią paiešką gana sunku suprogramuoti, nes lietuvių kalba yra sudėtinga. Jei paieška nėra gerai išvystyta – nenaudokite jos, nes gausite stiprią vartotojų atmetimo reakciją. Bet pasistengti ją įgyvendinti kokybiškai tikrai verta.

Jūsų svetainės navigacija gali būti įgyvendinta labai įvairiais būdais, ir jie čia nebūtinai buvo paminėti. Tiesiog norėjau išvardinti pagrindinius ir populiariausius naudojamus būdus informacijai pateikti.

Žymos : , , , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *Parašykite mums!